Ośrodek Badawczo-Rozwojowy

Nowo oddany do użytku Ośrodek Badawczo-Rozwojowy wyposażony jest w ultranowoczesną aparaturę badawczą, oraz wysokiej klasy urządzenia techniczne do produkcji w skali laboratoryjnej i półtechnicznej.

Laboratoria i pracownie wyposażone są w najwyższej światowej klasy aparaturę badawczą, m.in. ultrasprawne chromatografy cieczowe UPLC, chromatograf cieczowy z tandemową detekcją mas LC-MS/MS, chromatograf gazowy GC z detektorami FID, ECD, FPD,  chromatograf gazowy z tandemową detekcją mas GC-MS / MS, spektrofotometr emisji atomowej ICP,  spektrofotometr NIR,  analizator aminokwasów, aparat PCR oraz aparaty do badań postaci leku. 

 

OBR
OBR
OBR
OBR

 

W skład Ośrodka Badawczo-Rozwojowego wchodzą nowocześnie wyposażone laboratoria i pracownie:

  • instrumentalna
  • analiz chemicznych
  • mikrobiologiczna
  • badań tkankowych
  • modelowania molekularnego
  • badań wysiłkowych
  • badań sensorycznych
  • formulacji w skali laboratoryjnej i półtechnicznej

 

Laboratoria i pracownie są usytuowane na powierzchni 7,2 tys. m².

W Ośrodku możliwe jest także wytwarzanie produktów pilotażowych do badań klinicznych oraz do badań stabilnościowych, które pozwalają zobrazować, czy założenia przyjęte na etapie prac badawczo-rozwojowych są możliwe do przeniesienia ich do sfery produkcji.

 

OBR
OBR
OBR

 

Działalność dydaktyczno naukowa w ramach OBR.

 

Ważnym celem w ramach pracy badawczej Ośrodka jest działalność dydaktyczno-naukowa, ukierunkowana głównie na farmację, dietetykę i fizjologię. Ośrodek pozwala na prowadzenie w jego obrębie wykładów, ćwiczeń, laboratoriów oraz realizację studenckich prac dyplomowych. Może być wykorzystywany do wykonywania prac badawczych w kraju i za granicą wspólnie z różnymi jednostkami naukowo-badawczymi. Dodatkową działalnością Ośrodka jest świadczenie usług badawczych i doradczych dla jednostek zewnętrznych oraz realizacja wspólnych projektów badawczych.

 

Ośrodek pełni również funkcję propagatora wiedzy o świadomym i zdrowym sposobie żywienia. W tym celu została podjęta współpraca ze znaczącymi ośrodkami akademickimi zarówno w Polsce, jak i za granicą.

 

Tylko tak innowacyjnie ukierunkowane projektowanie, wytwarzanie i permanentna kontrola jakości nowych produktów oraz działania edukacyjne prowadzone w Ośrodku mogą wpłynąć na rozwój i poprawę skuteczności suplementacji i jednocześnie pomóc w odnoszeniu sukcesów w walce ze schorzeniami XXI wieku.

 

Nasi Partnerzy

Krajowe klastry kluczowe

Partner Klastra LifeScience Kraków

Partner Klastra LifeScience Kraków

Partner Klastra Zielona Chemia

Partner Klastra Zielona Chemia

 

Jednostki naukowe

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
AWS Wrocław
AWF Katowice
AWF Kraków
AWF Poznań

 

Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademi Nauk
Uniwersytet Rzeszowski
Uniwersytet Jagieloński w Krakowie

 

INTELIGENTNE
CENTRUM
LOGISTYCZNE

W procesie powstawania Centrum wykorzystano nowatorską koncepcję sposobów magazynowania i logistyki.Dowiedz się więcej   ›
inteligentne centrum logistyczne Olimp Labs

ŁĄCZYMY NAUKĘ
I BIZNES

Jesteśmy partnerem wielu jednostek naukowych oraz klastra LifeScience Kraków. Dzięki tej współpracy udaje nam się budować skuteczne strategie rozwoju i innowacji. Dowiedz się więcej   ›
inteligentne centrum logistyczne Olimp Labs

KONTROLA JAKOŚCI

Zdajemy sobie sprawę, że tylko bezwzględne przestrzeganie surowych norm jakościowych jest w stanie zapewnić pełną satysfakcję naszych klientów oraz prawidłowy rozwój całego przedsiębiorstwa.Dowiedz się więcej   ›
laboratorium Olimp Labs

25 LAT OLIMP LABS

W ciągu 25 lat istnienia, staliśmy się firmą o zasięgu europejskim, osiągając wysoką pozycję na tak wymagających rynkach jak niemiecki, austriacki, szwajcarski, francuski czy skandynawski. Dowiedz się więcej   ›
laboratorium Olimp Labs

Olimp
Premium Club

Zbieraj punkty i odbieraj nagrody

Zobacz więcej  ›
Konkurs - olimppremiumclub.com

DO POBRANIA

Zdjęcia produktów i logotypy

 
OPAKOWANIA   LOGOTYPY  

NAGRODY

Dla firm i produktów

Zobacz więcej  ›
Nagrody dla firm i produktów