Badania i rozwój

Firma wyposażona jest w nowoczesne laboratorium badawczo-rozwojowe. Zanim gotowy produkt trafi w ręce Klienta, jego szczegółowy skład jest starannie opracowywany i udoskonalany przez wykwalifikowanych pracowników.

Podczas opracowywania koncepcji nowego produktu przeprowadzane są próby pilotażowe w celu ustalenia optymalnego dodatku składników technologicznych, właściwości produktu i parametrów przyszłej jego produkcji.

 

Badania i rozwój
Laboratorium
Laboratorium
Laboratorium

 


Dodatkowo należy podkreślić, iż wszystkie produkty wytwarzane są zgodnie z aktualnymi trendami żywieniowymi oraz osiągnięciami nauki w zakresie żywienia człowieka i technologii wytwarzania. Niejednokrotnie przy tworzeniu nowych produktów korzystamy z badań naukowych oraz współpracujemy z największymi autorytetami z dziedziny żywienia i suplementacji.


Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa żywnościowego każdy nowy produkt, przed wprowadzeniem do obrotu na rynek polski, jest notyfikowany do Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Ścisła selekcja materiałów opakowań.

Dostawcy surowców i opakowań, wykorzystywanych do produkcji, podlegają procedurze selekcji. Docelowe partie surowców akceptowane są na podstawie wcześniejszych prób pilotażowych, które podlegają ocenie jakościowej, organoleptycznej oraz technologicznej. Nie opieramy się tylko na certyfikatach dostawców dlatego surowce poddajemy dodatkowym badaniom (mikrobiologicznym i fizykochemicznym). Aby ze starannie wyselekcjonowanych surowców powstały najwyższej jakości produkty, należy je przechowywać w ściśle określonych i monitorowanych warunkach. Dlatego korzystamy z nowoczesnego magazynu wysokiego składowania, w którym warunki podlegają stałej kontroli i analizie.


Pobór próbek surowców odbywa się w wyodrębnionym z przestrzeni magazynowej, pokoju poboru prób, który wyposażony jest w specjalistyczną komorę z nawiewem laminarnym. Taki sposób poboru prób zabezpiecza próbkowany surowiec przed przypadkowym zanieczyszczeniem.

 

Laboratoria Kontroli Jakości

Jednym z najważniejszych obszarów naszej działalności są nowoczesne Laboratoria Kontroli Jakości (mikrobiologiczne, analityczne i fizykochemiczne). Laboratoria te wyposażone są w sprzęt o najwyższych standardach min.: aparaty do wysokosprawnej chromatografii cieczowej HPLC, chromatograf gazowy GC, aparat do atomowej spektrometrii absorpcyjnej AAS, zestaw do cienkowarstwowej chromatografii cieczowej TLC, aparat do badania czasu rozpadu, analizator rtęci.


Dzięki laboratoriom jesteśmy w stanie ocenić np.: zawartość składników aktywnych, zbadać czystość mikrobiologiczną oraz parametry fizykochemiczne w surowcach, półproduktach jak i wyrobach gotowych. Kontrola jakości przeprowadzana jest na wszystkich etapach wytwarzania a wszystko po to, aby w ręce Klienta trafił pełnowartościowy i skuteczny produkt.

 

Starannie dobrane surowce

Do produkcji suplementów diety wykorzystujemy surowce pochodzące od światowych liderów nowoczesnych technologii po to, aby z wysokiej jakości składników powstał produkt o możliwie najlepszych właściwościach. Niektóre z nich goszczą po raz pierwszy na krajowym rynku jako innowacje Olimp Laboratories.


Na szczególną uwagę zasługuje Sinetrol® (opatentowany ekstrakt, wyselekcjonowany z owoców cytrusowych, którego działanie odchudzające zostało potwierdzone badaniem klinicznym), chelaty aminokwasowe minerałów Albion® (naukowo potwierdzone, ułatwiające efektywne i bezpieczne uzupełnianie codziennej diety w najważniejsze mikroskładniki pokarmowe) oraz PureWay-C® - innowacyjna forma witaminy C (opatentowany, mikrokapsułkowany kompleks kwasu askorbinowego i naturalnych wosków roślinnych).

 

 

Nowy Ośrodek Badawczo-Rozwojowy

 

OŚRODEK BADAWCZO
-ROZWOJOWY

Wyposażony jest w ultranowoczesną aparaturę badawczą, uzupełnioną o wysokiej klasy urządzenia techniczne do produkcji w skali laboratoryjnej i półtechnicznej.Dowiedz się więcej   ›
laboratorium Olimp Labs

KONTROLA JAKOŚCI

Zdajemy sobie sprawę, że tylko bezwzględne przestrzeganie surowych norm jakościowych jest w stanie zapewnić pełną satysfakcję naszych klientów oraz prawidłowy rozwój całego przedsiębiorstwa.Dowiedz się więcej   ›
laboratorium Olimp Labs

25 LAT OLIMP LABS

W ciągu 25 lat istnienia, staliśmy się firmą o zasięgu europejskim, osiągając wysoką pozycję na tak wymagających rynkach jak niemiecki, austriacki, szwajcarski, francuski czy skandynawski. Dowiedz się więcej   ›
laboratorium Olimp Labs

INTELIGENTNE
CENTRUM
LOGISTYCZNE

W procesie powstawania Centrum wykorzystano nowatorską koncepcję sposobów magazynowania i logistyki. Dowiedz się więcej   › Dowiedz się więcej   ›
laboratorium Olimp Labs

Olimp
Premium Club

Zbieraj punkty i odbieraj nagrody

Zobacz więcej  ›
Konkurs - olimppremiumclub.com

DO POBRANIA

Zdjęcia produktów i logotypy

 
OPAKOWANIA   LOGOTYPY  

NAGRODY

Dla firm i produktów

Zobacz więcej  ›
Nagrody dla firm i produktów