ALBION chelaty

Chelaty aminokwasowe Albion to prawdziwa rewolucja w obszarze przyswajalności takich związków mineralnych jak żelazo, magnez, czy wapń.

Aby związki te w swoich pierwotnych formach zostały przyswojone i mogły pełnić swoją funkcję, jon minerału tworzony w wyniku dysocjacji związku mineralnego w kwaśnym pH soku żołądkowego, musi ulec związaniu przez składniki organiczne. Proces ten zachodzi naturalnie w naszym organizmie i nosi nazwę chelatacji.

 

Albion

 

Niestety proces chelatacji w organizmie jest często zaburzany przez działanie wielu niekorzystnych czynników, dlatego też część minerałów dostarczonych w nieorganicznych formach może opuszczać organizm, nie będąc przyswojonymi.

Chelaty aminokwasowe Albion tworzone są w unikalnym procesie produkcji, w wyniku którego powstają związki, które z łatwością przechodzą przez ścianę jelit.

Chelat, jako neutralny kompleks, nie zaburza równowagi mineralnej i jonowej w komórce. Po wchłonięciu, w procesie hydrolizy, dochodzi do rozpadu chelatu na glicynę (aminokwas zaangażowany m. in. w syntezę białek, cykl metaboliczny kwasów nukleinowych, czy neurotransmisję) i magnez elementarny.

Cząsteczki chelatów aminokwasowych minerałów są:

  • doskonale przyswajalne
  • obojętne i stabilne chemicznie (nie dysocjują na jony)
  • odporne na kwaśne pH żołądka
  • łagodne dla przewodu pokarmowego, nie wywołują podrażnień
  • wchłaniane w świetle jelita (jelito czcze i kręte)

 

Olimp
Premium Club

Zbieraj punkty i odbieraj nagrody

Zobacz więcej  ›
Konkurs - olimppremiumclub.com

DO POBRANIA

Zdjęcia produktów i logotypy

 
OPAKOWANIA   LOGOTYPY  

NAGRODY

Dla firm i produktów

Zobacz więcej  ›
Nagrody dla firm i produktów