AKER BioMarine

Aker Biomarine to prawdziwy symbol jakości oleju z kryla zawartego w wybranych produktach Olimp Labs. Odkryj wszystkie jego zalety!

Kwasy tłuszczowe omega-3 występujące w oleju z kryla mają postać fosfolipidów, a nie trójglicerydów, tak jak ma to miejsce w przypadku oleju z ryb, który jest składnikiem większości preparatów z kwasami omega-3. To bardzo istotna różnica. Fosfolipidy są bowiem podstawowym składnikiem budulcowym błon komórkowych, dzięki czemu łatwiej dostają się do komórek i są zdecydowanie lepiej przyswajalne. Ponadto, olej z kryla w przeciwieństwie do oleju z ryb, miesza się z wodą, co zmniejsza do minimum rybi posmak po spożyciu kapsułki.

 

Aker biomarine

 

Kryl antarktyczny (Euphausia superba) bytuje i jest odławiany w najczystszych na świecie wodach Arktyki i Antarktyki. Przez całe swoje życie unosi się w wodzie nie dotykając dna oceanu. Wszystko to sprawia, że pozyskiwany z niego olej jest wolny od zanieczyszczeń.

Kolejną zaletą oleju z kryla jest zawartość choliny. Cholina jest prekursorem acetylocholiny – neuroprzekaźnika centralnego układu nerwowego, odpowiadającego za przewodzenie sygnałów w systemie nerwowym oraz w mózgu. Wpływa ona w ten sposób na procesy myślenia, pamięć długotrwałą, a także koncentrację.